Msza św. w intencji rodziców utraconych dzieci

Otworzyć serca na nadzieję, która płynie od Zmartwychwstałego
W poniedziałek, 17 października o godz. 12.00 w siedleckiej katedrze sprawowana była Msza św. w intencji rodziców utraconych dzieci. Eucharystii w intencji umocnienia wiary i ufności rodziców przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski.

 W organizację Dnia Dziecka Utraconego zaangażowały się szpitale siedleckie, władze miejskie, Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji siedleckiej.

 W homilii bp Grzegorz Suchodolski wskazał, że przez udział w liturgii składamy szczególne wyznanie wiary w życie wieczne. Przypomniał rodzicom żegnającym swe dzieci, że nie jest to ostatnie wspólne spotkanie z tymi, których żegnamy. - Pan Bóg jest tak dobry, że przewidział jeszcze coś później. […] On nie kończy naszego życia tutaj na ziemi. Ewangelia zawsze idzie dalej, jest tą Dobrą Nowiną, która tym którzy wierzą w Jezusa, którzy przyjęli Go jako osobistego Pana i Zbawiciela, zapewnia ciąg dalszy i to ciąg wiekuisty - wskazał bp Suchodolski. - Po ludzku jest ból i żal po stracie dziecka. Dziś potrzebujemy złożyć naszą ufność w Panu Bogu. - Wiara prowadzi nas poza ziemskie życie; do tajemnicy świętych obcowania. Tam na nowo będziemy przeżywać radość bycia Bożym dzieckiem - mówił ksiądz biskup. - Ufamy, że te dzieci, choć nienarodzone, ale przecież dzieci, cząstka waszej miłości, waszych rodzin, naszego wspólnego życia, one już są tam przed Bogiem. Pan Bóg przygotował dla nich wspaniałą przyszłość – akcentował bp Grzegorz Suchodolski.

 Po Eucharystii ciała nienarodzonych dzieci zostały pochowane w Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Janowskim w Siedlcach.