Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży

parafia św. Józefa w Siedlcach 19 listopada

Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego.

Młodzi rozpoczęli spotkanie od zawiązania wspólnoty. Następnie wykonywali prace w grupach. Podczas homilii, biskup Grzegorz nawiązał do tegorocznego hasła Światowego Dnia Młodzieży „ Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

- Słowo „wstań”, papież Franciszek przywołuje nam już od ostatniego ŚDM w Panamie. Co roku, pisząc orędzie do młodych, używa słowa „wstań”. To jest właśnie przeciwieństwo tego, że jesteśmy bardzo leniwi, że wolimy pozycję taką wyczekującą. Papież mówi - nie bądź takim człowiekiem. Bądź w swojej wierze i  swoim życiu człowiekiem odważnym. Nie lękaj się wyzwań. Już w Krakowie podczas ŚDM mówił: „wstań z kanapy załóż buty, najlepiej wyczynowe i idź, bo świat potrzebuje twojego świadectwa” – mówił biskup Grzegorz.

Ks. Radosław Piotrowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży powiedział, że SDM w diecezji to piękny czas dla młodego kościoła.

- Dziękuje wam wszystkim, którzy odpowiedzieliście na zaproszenie papieża Franciszka, jesteście tutaj i chcecie świętować swój dzień w Kościele. W Panamie papież Franciszek powiedział, że młodzi w Kościele są  „Bożym teraz”. Czujcie, że to miejsce w Kościele dla was jest - podkreślił.

Na koniec Mszy św. została odmówiona modlitwa w intencji ŚDM w Lizbonie, z udziałem tych, którzy się na nie wybierają.

Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży zakończył koncert zespołu „Porozumienie”.

W parafii św. Józefa zebrała się młodzież z Siedlec Łukowa, Adamowa, Zbuczyna, Grębkowa, Suchożebr. Spotkania w ramach Światowego Dnia Młodzieży w Diecezji Siedleckiej odbyły się również w Białej Podlaskiej, Rykach i Radzyniu Podlaskim.