Dni Muzyki Kościelnej w diecezji siedleckiej

Uroczyste nieszpory ku czci Chrystusa Króla zainaugurowały w diecezji siedleckiej Dni Muzyki Kościelnej. 21 listopada w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Suchodolskiego celebrowane były nieszpory, które animowała Diakonia Muzyczna Ruchu Światło – Życie. Wieczorna modlitwa Kościoła sprawowana była w sposób uroczysty z obrzędem światła i kadzidła. Natomiast za organami zasiadł dr Mateusz Rzewuski.

Dni Muzyki Kościelnej w diecezji siedleckiej potrwają do 26 listopada. Wypełnione będą koncertami, liturgiami, konferencjami i warsztatami.

Gospodarzami wydarzeń będą m.in. parafia katedralna w Siedlcach, WSD Diecezji Siedleckiej, Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niwiskach oraz Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie.

Wstęp na wydarzenia organizowane w ramach Dni Muzyki Kościelnej jest wolny. Szczegóły na plakacie. Na wydarzenia zaprasza ks. dr Piotr Radzikowski - Przewodniczący Komisji ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.