Droga Krzyżowa z muzyką organową

W sobotę, 1 kwietnia w Parafii katedralnej w Siedlcach pw. Niepokalanego Poczęcia NMP odbyła się Droga Krzyżowa połączona z koncertem muzyki organowej francuskiego kompozytora Marcela Dupré - „Droga krzyżowa” (Le Chemin de la Croix) do słów Paul'a Claudel'a. Uroczystość była muzyczno-literacką formą skupienia i refleksji nad męką Pańską i przygotowaniem do Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Komentarze i rozważania dotyczące kolejnych stacji odczytał specjalnie zaproszony na tą okazję Marcin Kwaśny – aktor, scenarzysta oraz reżyser, a przede wszystkim człowiek, który pokazał, że w każdym momencie naszego życia jest czas na zmiany i szansa na nawrócenie. Aktor, po 18 latach nawrócił się i na nowo odnalazł kontakt z Bogiem. Utwory pasyjne zaśpiewała z kolei Klaudia Kwaśny- żona aktora, śpiewaczka operowa.

Podczas koncertu poszczególne stacje na organach zagrali: Jadwiga Kowalska, Michał Rzewuski, Bartosz Grzywacz, Adam Szczepański, Piotr Arseniuk, Mikołaj Ciombor, Piotr Thel oraz Łukasz Bielak.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja im. św. Jana Pawła II "Fides es Ars", Komisja ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej, Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej oraz Echo Katolickie. Patrinatem na d wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny Podlasie24.pl

tekst Siedlce - Regionalny Portal Informacyjny - Podlasie24.pl|Siedlce - Regionalny Portal Informacyjny - Podlasie24.pl

ffoto Piotr Grabowski