Niedziela Palmowa w siedleckiej katedrze

SIEDLCE Pon. 03.04.2023

Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Dla nas, którzy wierzymy w Jezusa jest to czas najważniejszy - mówił w czasie liturgii Niedzieli Palmowej 2 kwietnia w siedleckiej katedrze, biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

- Niesiemy dzisiaj palmy zwycięstwa i radości. Chcemy cieszyć się ze zwycięstwa Chrystusa, w którym uczestniczymy. Biskup siedlecki przypomniał, że radość obserwatorów wjazdu Chrystusa do Jerozolimy wynikała z tego, że go znali i pokładali w nim nadzieję. My mamy drugi powód do radości. To zmartwychwstanie Jezusa. Chrystus mówił o nim wielokrotnie, ale współcześni mu tego nie rozumieli. My rozumiemy. Zaczynając Wielki Tydzień widzimy już Niedzielę Zmartwychwstania i już czekamy na tryumf życia nad śmiercią - zauważył biskup Gurda.

Biskup Gurda zachęcił także do udziału w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Jak powiedział, te Liturgie są dla nas, abyśmy pamiętali i chwalili Boga za wielkie dzieła, jakich dokonał przez ofiarę Jezusa Chrystusa.

Ewangelię mówiącą o Męce Pańskiej, wyśpiewali klerycy Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej wraz z Chórem Katedralnym im. ks. A. Hoffmana w Siedlcach.

Tego samego dnia, podczas Mszy Św. o godz. 16.00, której przewodniczył ks. Michał Chromiński, członkowie neokatechumenatu wygłosili wyznanie wiary. Z racji Niedzieli Palmowej, przynieśli ze sobą ogromne palmy przywiezione z Włoch.

tekst Siedlce - Regionalny Portal Informacyjny - Podlasie24.pl|Siedlce - Regionalny Portal Informacyjny - Podlasie24.pl

foto Piotr Grabowski