Święcenia diakonatu 2023

10 czerwca

W homilii biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski biskup powiedział, że diakoni będą sługami Jezusa Chrystusa, który wśród swoich uczniów postępował, jak Ten który służy.

Biskup pomocniczy powiedział, ze diakoni umocnieni darem Ducha św. będą m.in. pomagać biskupowi i jego prezbiterom w posłudze słowa, ołtarza i miłości.
- Będziecie czytać Ewangelię, przygotowywać Ofiarę Eucharystyczną, rozdzielać wiernym Ciało i Krew Pańską, przewodniczyć modlitwom, asystować przy zawieraniu związków małżeńskich i je błogosławić. Wasze posługiwanie będziecie wykonywać żyjąc w celibacie, który jest wyrazem pasterskiej miłości – dodał biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Święcenia diakonatu przyjęli:

Łukasz Bąk z parafii św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku
Cezary Kępka z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei
Kacper Pawluczuk z parafii Matki Bożej Anielskiej w Mostowie
Marcin Tobiasz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie
Michał Warakomski z parafii Trójcy Świętej w Terespolu
Marek Zalewski z parafii św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach

Od soboty, 3 czerwca do piątku, 9 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności, klerycy wzięli udział w skupieniu rekolekcyjnym przygotowującym do święceń. Poprowadził je ojciec duchowny kleryków ks. Maciej Majek.

W święceniach diakonatu; uczestniczyli m.in. ks. dr Mariusz Świder – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, ks. Maciej Majek – ojciec duchowny WSD, księża proboszczowie parafii z których wywodzą się nowi diakoni, zaproszeni kapłani, siostry zakonne, rodziny i wierni świeccy.

pobrane z Podlasie 24