Radosny czas koczowiska

Dla scholi i ministrantów

Rozpoczęły się wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Tradycyjnie w pierwszym dniu wakacji ministranci i schola Wniebogłosy wyruszają razem na koczowisko, czyli diecezjalne spotkanie Służby Liturgicznej o charakterze rekreacyjnym. 26 czerwca nasi podopieczni licznie wzięli udział w koczowisku, które dało im wiele radości i satysfakcji.

To bez wątpienia wyjątkowy czas, w którym członkowie Służby Liturgicznej mogą doświadczać wspólnoty poprzez udział w zawodach sportowych i rozgrywkach, jak chociażby przeciąganie liny czy inne zabawy. Ministranci z katedry biorą udział w turnieju piłki nożnej, dzieci ze scholi Wniebogłosy chętnie angażują się do gier i zabaw na świeżym powietrzu. A to wszystko pod okiem opiekunów, którym również nie brak odwagi do udziału w zabawach z dziećmi.

Obszerniejsza relacja z wydarzenia na stronie diecezjalnego duszpasterstwa służby liturgicznej...

Wszyscy mieli okazję wyskakać się na trampolinie, przypominającej bungee, w dmuchanym zamku czy dać się zamknąć w toczącej się na trawie wielkiej kuli. Kolejki do tych atrakcji ustawiały się do samego końca. Do tego zabawy z chustą i spotkania z policjantem, prezentującym sprzęt do pracy w policji. 

Jak przebiegało koczowisko w całej diecezji - dowiedz się więcej...

Dla ministrantów najważniejszy był udział w turnieju piłki nożnej. Choć tym razem nie wywalczyli zwycięstwa i polegli w meczu z Łosicami, to jednak trudno im odmówić woli walki i chęci zwycięstwa. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji nasi piłkarze wyjdą z grupy i dostaną się do strefy medalowej. 

Organizatorem XIV Koczowiska Służby Liturgicznej jest Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej. W tym roku Koczowisko zostało zaplanowane w 5 miejscach naszej diecezji, z uwagi na ograniczenia liczby osób w imprezie. Łącznie we wszystkich koczowiskach wzięło udział ok. 600 dzieci. Z parafii katedralnej na koczowisko wyjechało 56 dzieci. Jesteśmy wdzięczni rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wydarzenia.