Święto siedleckiej policji

Msza św. w katedrze z okazji święta siedleckiej policji

Komenda Miejskiej Policji obchodzi swoje coroczne święto. Uroczystości rozpoczęły się 28 lipca od Mszy św. w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Diecezji Siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego. Eucharystię koncelebrował ks. prałat Kazimierz Niemirka, kapelan siedleckiej policji. 

 

W homilii biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski mówił, że to już 103 rocznica powołania Policji w naszym kraju. Od kwietnia 1990 roku wasza formacja powróciła już do pierwotnego kształtu mając Boga w sercu za Ojczyznę i Honor. Jesteśmy Wam wdzięczni za to, że tak co roku w uroczysty sposób pragniecie dziękować Bogu i całemu społeczeństwu za tę symbiozę, która pomiędzy wami  cały czas się pogłębia, w ten sposób, że możemy czuć się bezpieczni i że mundur policyjny jest na nowo mundurem chwały i dumy - mówił bp. Grzegorz 

 

W uroczystości wzięli udział m.in. parlamentarzyści Krzysztof Tchórzewski, Anna Maria Siarkowska, komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec komendant miejskiej policji w Siedlcach. mł. insp. Andrzej Dziewulski, gen. bryg. Artur Jakubczyk, zastępca dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej.