Nabożeństwo Fatimskie - maj

13 maj 2023

Nabożeństwa Fatimskie są odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej z Fatimy do modlitwy i pokuty, wynagradzanie za zniewagi i obelgi Niepokalanemu Sercu Maryi. Czuwania odbywają się w pierwsze soboty miesiąca od maja do października.

Przesłanie Matki Bożej z Fatimy pozwala zrozumieć, że sensem życia jest ofiarowanie się Bogu. Gdy każdego ranka ofiarujemy cały dzień Bogu i z dziecięcą ufnością spodziewać się będziemy wszystkiego od Niego, wtedy całe nasze życie będzie służyło zbawieniu dusz. Możemy to uczynić mówiąc: O Jezu, kocham Ciebie i ofiaruję Ci ten dzień z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wynagradzajmy Jezusowi i Maryi z miłością módlmy się i wypełniajmy obowiązki z miłością, przyjmijmy cierpienia z miłością i wszystko czyńmy z miłością, by nasi bracia i siostry wrócili do Boga. Miłością osiągniemy wszystko. Siostra Łucja powiedziała: Ci którzy będą żyć nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi będą prawdziwie nawróceni i poświęceni Bogu, ci stanowić będą pokolenie, które zwycięży zło. 

W sobotę, 13 maja w siedleckiej katedrze po Mszy św. o godzinie 18:00 odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec i rozważanie poprowadził ks. Marcin Wesołowski.

Wierni podczas tego wyjątkowego Nabożeństwa unosili ręce z różańcami i lampionami na chwałę Ojca. Po zakończeniu uroczystości dookoła katedry odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Foto. Podlasie 24