Schola Wniebogłosy na fali

Znowu nadają!

Nasza schola Wniebogłosy kończy rok formacji w pięknym stylu. Trzeba przyznać, że po okresie przerwy od listopada do marca dzieci wróciły nieco dojrzalsze i przede wszystkim starsze. Cieszymy się, że pomimo trudności duch scholi żyje i wychwala Pana!

Kiedy zaczęliśmy spotkania w marcu trudno było powiedzieć, w jakim kierunku pójdzie schola po okresie ciszy, spowodowanej pandemią. Jednak niemal od razu okazało się, że schola żyje i bardzo chętnie zdecydowana większość powróciła do cotygodniowych zajęć. Bardzo się cieszymy z tego powodu. 

Zapraszamy do scholi!

Dzieci ze scholi czynnie wzięły udział w procesji Bożego Ciała, Kongresie Służby Liturgicznej. Aktywnie brały udział w lekcjach śpiewu. W ramach Dnia Dziecka wybraliśmy się do kina. 

Zwieńczeniem działalności scholi w tym roku był udział w Mszy św. sprawowanej przez ks. Grzegorza Góraja, który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii. Ks. Grzegorz udzielił scholi uroczystego błogosławieństwa. 

Obecnie dzieci przygotowują się do udziału w koczowisku Służby Liturgicznej w sobotę 26 czerwca, na rozpoczęcie wakacji. Od 28 czerwca do 2 lipca będą przebywały w Bieszczadach, na corocznym wspólnym wyjeździe rekreacyjnym. 

Cieszymy się, że do grona opiekunów dołączył p. Piotr Przyszlak, który już teraz aktywnie włącza się jako animator muzyczny. Po wakacjach opiekę nad scholą obejmie nowy wikariusz parafii katedralnej - ks. Michał Mościcki. Już dziś nowemu opiekunowi składamy życzenia obfitości Bożych darów i wszelkich łask w owocnym prowadzeniu scholi Wniebogłosy.